Zebraliśmy ponad 25 tysięcy złotych! Grając dla Patryka Kukli

Za nami piąty, jubileuszowy Koncert Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. Tym razem zagraliśmy dla 8-letniego Patryka Kukli, walczącego ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego. Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz hojności darczyńców, udało się zebrać kwotę 25.475 złotych!

Pieniądze zebrane dzięki licytacji przekazanych na imprezę przedmiotów oraz zbiórce pieniędzy przeprowadzonej po koncercie, w całości przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację Patryka. Na pewno wystarczą na wysłanie chłopca na turnus rehabilitacyjny, udział w zajęciach hipoterapii oraz bieżące potrzeby związane z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego oraz samą rehabilitacją Patryka.

– Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy i zaangażowali się w jej przygotowanie – artystom, członkom i sympatykom Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Dziękujemy darczyńcom, którzy nie zawiedli zarówno w czasie licytacji, jak i przeprowadzonej po zakończeniu koncertu zbiórki pieniędzy. To przecież dzięki ich hojności i otwartym sercom leczenie Patryka zostanie wsparte dużą kwotą pieniędzy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali cenne przedmioty na naszą licytację – mówi Prezes Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Burmistrz Marian Błachut.

Patryk ma 8 lat. Urodził się jako wcześniak, w 27 tygodniu ciąży, z wagą 1.100 gramów. Pierwsze dwa miesiące życia spędził w Klinice Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie lekarze walczyli o jego życie i zdrowie. Przeszedł tam cały szereg zabiegów, w tym ratujący wzrok. Diagnoza lekarska – mózgowe porażenie dziecięce sprawia, że całe dotychczasowe życie Patryka to ciężka walka z jego skutkami. Patryk jest pogodnym, koleżeńskim i mądrym chłopcem. Co ważne, jego rozwój umysłowy jest w pełni prawidłowy. Doskwiera mu jednak będąca wynikiem porażenia mózgowego niepełnosprawność. Cały czas toczy się walka o to, by w przyszłości mógł stać się samodzielnym człowiekiem, by uniknął wózka inwalidzkiego na stałe…

By pomóc zebrać potrzebne na leczenie i rehabilitację Patryka pieniądze, Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” zorganizowało kolejny, piąty już Koncert Charytatywny. W niedzielę 20 listopada na scenie czechowickiego MDK-u po znowu spotkali się artyści i samorządowcy, którzy razem, całkowicie bezinteresownie, zagrali dla potrzebującego wsparcia Patryka Kukli.

Gwiazdą jubileuszowego Koncertu Charytatywnego była Anna Guzik, śpiewająca aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, znana również z ról kinowych i telewizyjnych. Obok niej na scenie pojawili się młodzi artyści z Teatru Muzycznego „Movimento” (Barbara Bielaczyc – opieka artystyczna, Ewelina Stanclik – dyrygent chóru), działającego przy czechowickim MDK-u. Nowością był występ księdza Karola Żółcińskiego. Jak zawsze nie zabrakło wspólnego występu Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego oraz Urszuli Wawrzeczko, czyli przyjaciół, grających i śpiewających przed laty w zespole „Raj”. O oprawę muzyczną, też zresztą nie po raz pierwszy, zadbali: Sławomir Błachut oraz Grzybowski Band, pod kierunkiem Jarosława Grzybowskiego.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertów charytatywnych „Nowej Inicjatywy” jest Prezes Stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Ostatni Koncert był już dziewiątą z kolei imprezą charytatywną, zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. W sumie, dzięki organizowanym od czterech lat koncertom i balom charytatywnym, zabraliśmy już przeszło 160 tysięcy złotych! Pieniądze te w całości przekazane zostały na rzecz potrzebujących osób, bo wszelkie koszty dodatkowe, związane z organizacją naszych imprez charytatywnych, pokrywane są ze środków Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”.

Na kolejny Koncert Charytatywny „Nowej Inicjatywy” zapraszamy już za rok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.