Zebraliśmy ponad 35 tysięcy złotych! Na leczenie i rehabilitację małego Alana

Kolejny, szósty Koncert Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”, za nami. W tym roku zagraliśmy dla niepełnosprawnego, 4-letniego Alana Szulca. Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz wielkiemu sercu darczyńców, udało się zebrać kwotę 35. 245 złotych!

Pieniądze zebrane dzięki licytacji przekazanych na imprezę przedmiotów oraz zbiórce pieniędzy przeprowadzonej po koncercie, w całości przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację Alana.

– Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy i zaangażowali się w jej przygotowanie – artystom, członkom i sympatykom Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Dziękujemy darczyńcom, którzy – jak zwykle – nie zawiedli zarówno w czasie licytacji, jak i przeprowadzonej po zakończeniu koncertu zbiórki pieniędzy. To dzięki ich hojności i otwartym sercom leczenie i rehabilitacja małego Alana zostaną wsparte dużą kwotą pieniędzy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali cenne przedmioty na naszą licytację – mówi Prezes Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Burmistrz Marian Błachut.

Alan Szulc urodził się jako wcześniak, ma problemy z poruszaniem się oraz komunikowaniem swoich potrzeb i cały czas wymaga kosztownej rehabilitacji oraz zabiegów leczniczych. By pomóc zebrać potrzebne na leczenie i rehabilitację Alana pieniądze, Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” zorganizowało kolejny, szósty już Koncert Charytatywny. W niedzielę 5 listopada na scenie czechowickiego MDK-u ponownie spotkali się artyści i samorządowcy, którzy razem, całkowicie bezinteresownie, zagrali dla potrzebującego wsparcia czterolatka.

Gwiazdą jubileuszowego Koncertu Charytatywnego był Krzysztof Respondek – aktor, piosenkarz, artysta kabaretowy, doskonale znany śląskiej i ogólnopolskiej publiczności z Kabaretu „Rak”, który nie tylko wspaniale zaśpiewał, ale – jak na artystę kabaretowego przystało – rozbawił publiczność do łez. Obok niego na scenie pojawili się młodzi artyści z Teatru Muzycznego „Movimento” (Barbara Bielaczyc – opieka artystyczna, Ewelina Stanclik – dyrygent chóru), działającego przy czechowickim MDK-u. Nowością tegorocznego koncertu był występ Chóru Akademickiego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, pod dyrekcją Jana Borowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Bielskiego. Jak zawsze nie zabrakło wspólnego występu Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego oraz Urszuli Wawrzeczko, czyli przyjaciół, grających i śpiewających przed laty w zespole „Raj”. O oprawę muzyczną, też zresztą nie po raz pierwszy, zadbali: Sławomir Błachut oraz Grzybowski Band, pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Na finał koncertu odbyło się premierowe wykonanie nowej piosenki pt. „Refleksja o życiu”, napisanej specjalnie na to wydarzenie. Autorem tekstu jest Marian Błachut, zaś utwór skomponowali wspólnie Marian Błachut i Sławomir Błachut.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertów charytatywnych „Nowej Inicjatywy” jest Prezes Stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. To na jego zaproszenie w koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie brały udział takie gwiazdy jak: Stachursky, Renata Danel, Gang Marcela, Henryk Czich z Universe czy Anna Guzik. Ostatni koncert był już jedenastą z kolei imprezą charytatywną (nie licząc spotkań wigilijnych dla osób starszych i samotnych), zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa”. W sumie, dzięki organizowanym od pięciu lat koncertom i balom charytatywnym, zabraliśmy już przeszło 180 tysięcy złotych! Pieniądze te w całości przekazane zostały na rzecz potrzebujących osób, bo wszelkie koszty dodatkowe, związane z organizacją naszych imprez charytatywnych, pokrywane są ze środków Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”.

Na kolejny Koncert Charytatywny „Nowej Inicjatywy” zapraszamy już za rok!

***

Osoby które przekazały przedmioty na licytację:

Magdalena Kubik, Wanda Gryboś-Sznel, Jerzy Bożek, Mirosław Olek, Bogusław Pasternak, Iwona i Arkadiusz Przybylscy, Krzysztof Wrona, Marek Sokołowski, Marcin Grzybowski.

Kwiaty dla artystów przekazała Kwiaciarnia Doroty i Alicji Niemczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.