Wigilia z Nową Inicjatywą. W gościnnych progach Dworku Eureka

Ponad trzystu mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice – w tym osób samotnych, starszych, chorych, czy też potrzebujących wsparcia z innych powodów, spotkało się na Wigilii, zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa oraz Dworek Eureka. 

Jak zawsze nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Wigilia, która obyła się we wtorek 20 grudnia, była kolejnym już takim spotkaniem, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Pomysłodawcą spotkań wigilijnych, będących dla wielu naszych mieszkańców jedyną okazją aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia wspólnie i radośnie, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem, jest prezes stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Dzięki wsparciu Tomasza Kopcia, właściciela Dworku Eureka oraz innych sponsorów, udało się zorganizować spotkanie wigilijne dla kilkuset osób, będące największym tego typu wydarzeniem w powiecie bielskim.

Na Wigilii nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek oraz znanych świątecznych piosenek. Na scenie – to już tradycja naszych spotkań wigilijnych w Dworku Eureka – stanął z mikrofonem Burmistrz Marian Błachut, z którym zaśpiewała Aleksandra Borawska. O oprawę muzyczną zadbali: Sławomir Błachut, Kamil Krzanowski i Łukasz Nowok, a dźwięk i oprawę sceny realizował Sławomir Szypuła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.