Barbara Bielaczyc z pieskiem

Zagramy dla Barbary Bielaczyc! Zapraszamy na koncert charytatywny Nowej Inicjatywy

Jacek Stachursky, Czecho Band, Chór Mieszany „Moniuszko” oraz artyści Czechowickiego Teatru Muzycznego „Movimento” wystąpią na kolejnym koncercie charytatywnym organizowanym przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Tym razem zagramy dla Barbary Bielaczyc, zmagającej się z ciężką chorobą hematologiczną – czerwienicą oraz skutkami dwóch udarów mózgu, do których doprowadziła ta choroba. Na scenie – to już tradycja koncertów charytatywnych NI – nie zabraknie również Burmistrza Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego.

Z koncertami charytatywnymi Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa powraca po dwuletniej, spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie. Przypomnijmy, że pierwsze takie wydarzenie miało miejsce ponad dekadę temu, jesienią 2012 roku. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego przyjaciele z zespołu „Raj” oraz znani artyści, zagrali wówczas charytatywnie dla 25-letniego Krzysztofa Wrony, który stracił nogę w wypadku spowodowanym przez pijanego motocyklistę. Dzięki otwartym sercom darczyńców, wyniki licytacji oraz zbiórki pieniędzy przeprowadzonej po koncercie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego pomysłodawca i główny organizator imprezy – Prezes Stowarzyszenia Marian Błachut zaproponował, by coroczne koncerty charytatywne na stałe wpisały się w kalendarz działań Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa. W kolejnych koncertach, odbywających się regularnie do jesieni 2019 roku, graliśmy głównie dla dzieci, ale również i dorosłych mieszkańców naszej gminy, walczących o zdrowie i życie, zmagających się z ciężkimi chorobami i związaną z nimi niepełnosprawnością.

W niedzielę 22 stycznia zagramy dla Barbary Bielaczyc zmagającej się z ciężką, przewlekłą chorobą hematologiczną oraz skutkami dwóch, spowodowanych przez nią udarów mózgu. Chcemy by sprawne i efektywne leczenie oraz rehabilitacja pozwoliły jej nie tylko na szybki powrót do zdrowia i pełnej sprawności, ale również na powrót do pracy z utalentowaną młodzieżą, pracy będącej prawdziwą pasją, całym życiem wyjątkowej artystki…

Barbara Bielaczyc – sopranistka, organizatorka i animatorka życia muzycznego, reżyser i pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach. Od lat zajmuje się propagowaniem muzyki poważnej w regionie, organizuje koncerty, wystawiając i reżyserując opery oraz kształcąc wokalnie i aktorsko uzdolnioną młodzież. Dzięki jej determinacji, talentowi i pasji udało się rozbudzić w Czechowicach-Dziedzicach ducha śpiewu. Założyła Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento i sprawiła, że występujący w nim młodzi ludzie na co dzień poczuli magię opery. Promuje w świecie muzycznym adeptów z Czechowic-Dziedzic, których obsadza w reżyserowanych przez siebie spektaklach oraz daje im szansę współpracy z dojrzałymi artystami, których również zaprasza do występów w Czechowicach-Dziedzicach. Jej uczniowie wygrywają liczne ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy wokalne, a ona sama wielokrotnie wyróżniana była nagrodami specjalnymi dla pedagoga śpiewu. Barbara Bielaczyc jest laureatką nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2012.

Ciężka choroba i udary całkowicie odmieniły życie Barbary, osoby, która całe życie poświęciła rozwijaniu artystycznych pasji wśród dzieci i młodzieży. Podstępna choroba hematologiczna, na którą cierpi – czerwienica, bez odpowiedniego, specjalistycznego leczenia, może doprowadzić do kolejnych udarów mózgu.

Największym marzeniem samej artystki oraz czekającej na nią młodzieży jest jej powrót do pełni zdrowia i dalszej pracy. Jednak żeby móc wrócić w pełni sił do tworzenia kolejnych, wspaniałych spektakli i koncertów, Barbara Bielaczyc potrzebuje leczenia i dalszej rehabilitacji. Na to potrzebne są niemałe środki, które pomagamy zabrać organizując koncert charytatywny.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że sama Barbara Bielaczyc, wraz z Movimento, zawsze chętnie i bezinteresownie włączała się do udziału w koncertach charytatywnych organizowanych na potrzeby innych. Teraz ona potrzebuje naszej pomocy, więc zagramy dla niej! 

Koncert rozpocznie się o 15.00 w niedzielę 22 stycznia. Koncert będzie jak zawsze bezpłatny, ale wstęp na salę Kina „Świt” będą mieli tylko posiadacze zaproszeń, które tradycyjnie – oczywiście za darmo –  będzie można dostać w kasie Kina oraz w sekretariacie MDK-u.

Tym razem nie będzie licytacji, a w trakcie koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Zgromadzone w ten sposób środki w całości przekazane zostaną na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją Barbary Bielaczyc. Podobnie jak w latach poprzednich będzie się liczył każdy „grosz”, każda złożona z potrzeby serca kwota…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.