Zebraliśmy ponad 11 tysięcy złotych! Na leczenie i rehabilitację Barbary Bielaczyc

Jacek Stachursky, artyści Chóru Mieszanego „Moniuszko” oraz Czechowickiego Teatru Muzycznego „Movimento” pod dyrekcją Eweliny Stanclik, muzycy Czecho Band oraz Burmistrz Marian Błachut spotkali się na scenie koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” i przyjaciół. Koncert odbył się w niedzielę 22 stycznia.

Tym razem zagraliśmy dla Barbary Bielaczyc zmagającej się z ciężką, przewlekłą chorobą hematologiczną oraz skutkami dwóch, spowodowanych przez nią udarów mózgu. Chcemy by sprawne i efektywne leczenie oraz rehabilitacja pozwoliły jej nie tylko na szybki powrót do zdrowia i pełnej sprawności, ale również na powrót do pracy z utalentowaną młodzieżą, będącej prawdziwą pasją, całym życiem tej wyjątkowej artystki, założycielki i dyrektorki Czechowickiego Teatru Muzycznego „Movimento”. Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz hojności darczyńców, w ramach przeprowadzonej na koncercie zbiórki pieniędzy udało się zgromadzić kwotę 11 200 złotych.

Niedzielny koncert charytatywny był pierwszym, odbywającym się po dwuletniej, spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie, z cyklu podobnych wydarzeń, które Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” organizuje corocznie od 2012 roku. Tym razem, po raz pierwszy koncert zorganizowany został w styczniu, a więc w okresie świąteczno-noworocznym. Znalazło to odzwierciedlenie w programie koncertu, w którym pojawiły się również kolędy, pastorałki i utwory świąteczne.

W niedzielne popołudnie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach spotkało się kilka pokoleń artystów. Wspólny występ wszystkich uczestników koncertu dosłownie porwał publiczność i zakończyło go podwójne bisowanie. Nie mogło być inaczej, kiedy na jednej scenie spotkali się: Jacek Stachursky, chórzyści Chóru „Moniuszko”, artyści – w tym maluchy – z „Movimento”, Burmistrz Marian Błachut z przyjaciółmi z zespołu „Raj” – Urszulą Wawrzeczko i Damianem Żelaznym, a o oprawę muzyczną niecodziennego, jedynego w swoim rodzaju koncertu zadbał Czecho Band – zorganizowany na potrzeby koncernu zespół Jarosława Grzybowskiego, Sławomira Błachuta i Kamila Krzanowskiego oraz współpracujących z nimi muzyków.

– Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację wydarzenia i zaangażowali się w jego przygotowanie – artystom, członkom i sympatykom Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Dziękujemy darczyńcom, którzy nie zawiedli w czasie przeprowadzonej zbiórki pieniędzy. To dzięki ich hojności i otwartym sercom leczenie i rehabilitacja Barbary Bielaczyc, której życzymy powrotu do pełni zdrowia, zostaną wsparte zebranymi środkami – mówi Prezes Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Burmistrz Marian Błachut, pomysłodawca i główny organizator akcji charytatywnych prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Zabrane w niedzielę pieniądze w całości przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację Barbary Bielaczyc. Przypominamy, że wszyscy biorący udział w koncertach Stowarzyszenia artyści występują za darmo, za darmo pracują również wszystkie zaangażowane w ich przygotowanie i przeprowadzenie osoby, a wszelkie dodatkowe koszty związane z organizacją naszych imprez charytatywnych pokrywane są ze środków Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”.

Pomóżmy Basi – zbiórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.