Po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne dla osób samotnych, starszych i chorych

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa oraz Dworek Eureka zorganizowali spotkanie wigilijne dla osób samotnych, starszych, chorych, czy też potrzebujących wsparcia z innych powodów.

W tegorocznej Wigilii, która odbyła się 20 grudnia w Dworku Eureka, wzięło udział około 400 mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice. Jak zawsze nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.

Pomysłodawcą spotkań wigilijnych, będących dla wielu naszych mieszkańców jedyną okazją, aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia wspólnie i radośnie, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem, jest prezes stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Dzięki wsparciu Tomasza Kopcia, właściciela Dworku Eureka oraz innych sponsorów, udało się zorganizować spotkanie wigilijne, będące największym tego typu wydarzeniem w powiecie bielskim.

Na Wigilii nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek oraz znanych świątecznych piosenek. Na scenie – to już tradycja naszych spotkań wigilijnych w Dworku Eureka – stanęli z mikrofonem: Burmistrz Marian Błachut, przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny i Urszula Wawrzeczko – trio tworzące w przeszłości zespół Raj.

O oprawę muzyczną zadbali: Kamil Krzanowski i Łukasz Nowok, a dźwięk i oprawę sceny realizował Sławomir Szypuła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.